Historie uczestników

Uczestnicy projektu „Po urazie głowy” to prawdziwi ludzie –  ludzie tacy jak Ty, mieszkańcy całej Polski, być może Twoi sąsiedzi, być może w Twoim wieku. W dawnym życiu wykonywali różne zawody, inaczej spędzali czas wolny i znajdowali się na różnych etapach swojego życia. Połączyło ich jedno – wszyscy z nich w kilka sekund stracili znaczną część tego życia. Teraz, po urazie głowy, dzielą wspólne historie i wspólne doświadczenia.

To właśnie Ci ludzie – zwykli i niezwykli zarazem – przechodzili lub przechodzą tę samą drogę, co Ty. Począwszy od braku akceptacji nowego życia i związanych z nim ograniczeń, poprzez zagubienie i złość, aż po nauczenie się funkcjonowania w nowej rzeczywistości i odzyskanie samodzielności. Wszyscy Ci ludzie sięgnęli po swoją samodzielność ze wsparciem swoich bliskich i naszą pomocą. Jednak to, co w największej mierze przyczyniło się do ich sukcesu i jest najbardziej godne podziwu, to ich siła, wola walki, ogromna determinacja i chęć do działania.

Wiemy, że czasami odpowiednia motywacja, to kwestia jednej iskierki. Mamy nadzieję, że tą iskierką będą właśnie historie uczestników programu „Po urazie głowy”. Są one najlepszym przykładem, ŻE MOŻNA. W pełni pokazują, że…

  • negatywne uczucia po wypadku lub chorobie są normalne, ale przy odpowiedniej pomocy można sobie z nimi poradzić.
  • rehabilitacja jest długa i żmudna, ale właściwie prowadzona ułatwia powrót do sprawności. 
  • można pokonać wszelkie ograniczenia.
  • nie należy zamykać się na żadne szanse i możliwości. 
  • że uraz głowy nie jest kresem życia.
  • i warto na to czekać.