Program „po urazie głowy”

Program „Po urazie głowy”, to kompleksowe wsparcie dla osób, które doznały urazu głowy, w tym również przeszły udar mózgu (niedotlenienie), wylew mózgu (pęknięcie naczyń), co skutkuje śpiączką lub zmianami neurologicznymi. Zmiany te powodują, że aktywna dotychczas osoba niespodziewanie traci swoją sprawność, a często – w swoim mniemaniu – szansę na normalne, samodzielne funkcjonowanie. Uczestnicy programu, których losy poznasz w zakładce „Historie uczestników” są dowodem na to, że tak być nie musi, konieczne jest jednak kompleksowe działanie łączące zarówno kwestie fizyczności, jak i psychiki – bo jak sami twierdzą – ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach.

Program społeczny Po Urazie Głowy powstał w celu aktywizacji osób po przebytych urazach oraz pokazania, że normalne życie jest możliwe. Jego założeniem jest wielopłaszczyznowe działanie prowadzące do samodzielności i życia społeczno-zawodowego poprzez edukację na temat efektywnego postępowania rehabilitacyjnego, organizację rehabilitacji, konsultacje specjalistyczne, likwidację barier architektonicznych, doradztwo zawodowe, pomoc w pozyskaniu funduszy na rehabilitację, odpowiedni sprzęt ortopedyczny oraz dostosowanie mieszkania i samochodu.
Udział w projekcie mogą wziąć mieszkańcy całej Polski – zarówno osoby niesamodzielne, jak i samodzielne, które swoją wiedzą i doświadczeniem chciałyby podzielić się z innymi, potrzebującymi wsparcia i motywacji do dalszego leczenia.

Co zawiera program?

Wsparcie Menadżera Rehabilitacji

Rehabilitacja po urazach mózgu lub po wylewie jest powolnym procesem i musi być w pełni dostosowana do każdej osoby. Ważne, by podejmowane działania były zdecydowane i intensywne, ale też dobrze zorganizowane i prowadzone pod okiem doświadczonych specjalistów. Nasz Menadżer Rehabilitacji pomoże Ci przejść przez ten proces.

Możesz liczyć na jego pomoc w zakresie:

  • organizacji rehabilitacji;
  • wyboru placówki rehabilitacyjnej dla osób po urazie głowy oraz ośrodków realizujących bezpłatne programy wybudzeniowe dla osób w śpiączkach ze środków NFZ;
  • informacji na temat źródeł finansowania rehabilitacji i sprzętu
  • oraz wielu innych aspektów, od których zależy skuteczność rehabilitacji.

Pozyskanie funduszy

W ramach programu „Po urazie głowy” możesz liczyć na nasze wsparcie w ramach pozyskania funduszy na:

  • rehabilitację,
  • zakup zaopatrzenia niezbędnego do samodzielnego funkcjonowania,
  • zwiększenie swojej mobilności i samodzielności,
  • aktywizację zawodową.

Podpowiemy Ci, z jakich systemów pomocy finansowej dla osób z niepełnosprawnością możesz skorzystać i przeprowadzimy Cię przez procedury.

Rehabilitacja

Intensywna, ale dopasowana do Twojego stanu zdrowia oraz możliwości fizycznych rehabilitacja to pierwszy krok do samodzielności. Podpowiemy Ci, które placówki specjalizują się w rehabilitacji osób po urazie rdzenia oraz są efektywne w swoim działaniu. Otrzymasz od nas pełne wsparcie w organizacji Twojej rehabilitacji. Intensywna, ale dopasowana do Twojego stanu zdrowia oraz możliwości fizycznych rehabilitacja to pierwszy krok do samodzielności. Podpowiemy Ci, które placówki specjalizują się w rehabilitacji osób po urazie rdzenia oraz są efektywne w swoim działaniu. Otrzymasz od nas pełne wsparcie w organizacji Twojej rehabilitacji.

Konsultacje ze specjalistami

Fundacja „Moc Pomocy” pomoże Ci zorganizować bezpłatne konsultacje z lekarzami specjalistami, niezbędne do wdrożenia odpowiedniego leczenia i wskazania możliwości rehabilitacyjnych. Możesz mieć pewność, że współpracujący z nami specjaliści mają wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnością i doskonale rozumieją problemy, które dotykają osoby po urazach mózgu.

Wsparcie psychologiczne

Program „Po urazie głowy” stoi na stanowisku, że rehabilitacja nie może skupiać się wyłącznie na rozwiązywaniu problemów fizycznych, ale musi poruszać także kwestie psychiki. Jeśli więc masz taką potrzebę, może skorzystać ze spotkań online z psychologiem, do czego gorąco Cię zachęcamy. Udzielone wsparcie pomoże Ci zrozumieć nową sytuację, zaakceptować zmiany w życiu i stawić czoła tym rzeczom, które Tobie i Twoim bliskim wydają się przerażające.

Pomoc w doborze zaopatrzenia

Możesz liczyć na nasze doradztwo, jeśli potrzebujesz zaopatrzenia medycznego, które pomoże Ci odzyskać samodzielność. Podpowiemy Ci, jak wybrać to najlepiej odpowiadające na Twoje potrzeby i gwarantujące bezproblemowe użytkowanie w codziennym życiu. To niezwykle ważne, bo dzięki odpowiedniemu zaopatrzeniu Twój powrót do sprawności będzie łatwiejszy.

Likwidacja barier

Podpowiemy Ci, w jaki sposób możesz radzić sobie z ograniczeniami dnia codziennego. Dotyczy to przede wszystkim dostosowania mieszkania do Twoich potrzeb, likwidacji barier architektonicznych w budynku, czy też modyfikacji samochodu ułatwiającej jego prowadzenia.

Doradztwo zawodowe

Powrót do pracy jest jednym z wielu kroków milowych na drodze do samodzielności po urazie głowy. Wskażemy Ci wszystkie możliwości powrotu do Twojego zawodu lub – w razie potrzeby – wskażemy Ci inne możliwości rozwoju. Możesz skorzystać z kursów branżowych lub rozpocząć nową drogę kształcenia.

Wsparcie prawne

Konsultacje z Radcą Prawnym/Adwokatem w zakresie spraw pracowniczych, ubezpieczeniowych i odszkodowawczych. Jeżeli masz pytania w zakresie prawnym i nie wiesz jak poradzić sobie z obecną sytuacją, w której Twój bliski uległ urazowi głowy, skontaktuj się z nami – pomożemy.

Jak dołączyć do programu?

Dołączenie do projektu Po Urazie Głowy możliwe jest na dwa sposoby – poprzez pobranie oraz wypełnienie poniższego formularza i wysyłkę tradycyjną drogą pocztową na podany poniżej adres bądź wypełnienie i wysyłkę na wskazany poniżej adres e-mail.

Udział w projekcie mogą wziąć mieszkańcy całej Polski – zarówno osoby niesamodzielne, u których uraz głowy  nastąpił nie później niż 5 lat od momentu przystąpienia do projektu, jak i samodzielne, które swoją wiedzą i doświadczeniem chciałyby podzielić się z innymi, osobami potrzebującymi wsparcia i motywacji do dalszego leczenia, w ramach projektu Asystentów Wsparcia.

l

Wypełnij formularz

Wypełnij i prześlij do nas poniższy formularz. Informacje, które zawrzesz w ankiecie będą niezbędne do stworzenia profilu podopiecznego oraz oceny możliwości kwalifikacji w projekcie.

Oczekuj na kontakt

Oczekuj na kontakt ze strony Managera Rehabilitacji, który po wstępnym rozpoznaniu Twoich potrzeb, zaproponuje termin spotkania oraz szczegółowo opowie o wymaganych dokumentach.

Z

Udział w programie

Po pełnej kwalifikacji do projektu, Manager Rehabilitacji przygotuje dla Ciebie specjalny dokument, na podstawie którego będziesz realizował kolejne kroki i osiągał cele w drodze do samodzielności.

Formularz Kontaktowy

Jakiego wsparcia potrzebujesz?

Wyrażenie poniższych zgód jest wymagane w celu przedstawienia możliwości wsparcia

14 + 5 =